O MONICE

Jaké jsou cesty žen a mužů, nás, kdo jsme se narodili a žijeme v Čechách, na Moravě a Slovensku, v srdci Evropy? Narodili jsme se s darem tvořit život, krásno, léčit a uzdravovat, udržovat rovnováhu života, a proměňovat formy. Nikdo nás medicínu ženy, vědomí muže a alchymii páru neučil, nikdo nám to „nedal“ a přesto to v sobě máme. Cítíme to. Odmalička je to v nás a hledáme se navzájem, hledáme svou cestu k tomu pokladu uvnitř. K poznání a přijetí dědictví našich moudrých předků.

Zveme všechny ženy, muže a páry ke společnému probouzení moudrosti a nalezení místa v naší společnosti. Budeme se vzájemně podporovat v aktivaci umění být ženou, mužem a párem, v poznání stínů a uvolnění tvořivého aspektu ve všech směrech současného života. Budeme krůček po krůčku odhalovat hloubku a kvalitu síly, kterou máme k dispozici a kterou se budeme učit moudře a láskyplně užívat. Je to cesta odpovědnosti a zralosti. Protože tato cesta se nestane během jednoho víkendu a není „učením cizí tradice“, nabízíme kontinuální setkávání. Volání po moudrosti předků, připravenost přijmout dědictví přírodního vědění a schopnost uskutečnit posvátný sen našeho zrození jsou výzvy, ke kterým  jdeme různými cestami. 

rozhovor na aktualne.cz

...mým přáním je, aby se naše děti už přestaly učit jak opakovat minulost a vydaly se svým vlastním směrem, vedeny vlastním talentem a životní silou.  Učí se pořád dokola to, co někdo zanesl do osnov před padesáti lety. Nemá cenu nadávat, to nikam nevede. Dochází mi, že každý z nás dělá tu svoji trochu změny. Revoluce se nekoná, nikoho z kanceláří vlády a parlamentu pomlouvat nemusíme. Někdo například zdravě vaří,  já pracuju s maminkami a se studentkami. Do našich ženských dýchánků, kde kultivujeme životní sílu i prožité příběhy se nám většinou vloudí i pocit, že i když se toho neděje moc, zůstává to v nás. S přicházejícím podzimem je dobré si najít dobrý způsob jak být pozorností v těle a naučit se rozumět potenciálu duchovní moudrosti, kterou v něm máme.

15.10.2015 | Rubrika: O MONICE | Komentářů: 0

rozhovor pro DVTV

Do studia jsem dorazila pozdě, paní Drtinová se mě zeptala, jestli souhlasím s otázkami a přečetla mi úplně jiné okruhy, než jsem dostala z redakce. A co na tom? Výsledek byl příjemný a obohacující. Posuďte sami. Třeba vás s paní Drtinovou taky inspirujeme:-)

31.1.2016 | Rubrika: O MONICE | Komentářů: 0

článek v Galerii NE

Tady v západní kultuře tato práce není jednoduchá, je to stálý proces učení (a překonávání legislativní džungle), ale kdo jiný má nést změnu v úctě k životu než ženy?“ Na otázku, zda při výuce od šamana dostala pro svoji práci nějaké jasné pokyny, odpovídá: „Seděli jsme a on mi vyprávěl o partnerství, spojení mužského a ženského prvku, muže a ženy – on byl mužem medicíny, ‚synem Slunce‘, Mamu Akindue, a viděl ve mně ženu medicíny, ‚dceru Luny‘, Sohu. Popisoval, jak spolu takový pár v domorodém kmeni pracuje. Mluvil o devíti úrovních sexuálního spojení, z nichž jen jedno zahrnuje fyzický prožitek milování. A já po určité době neudržela emoce na uzdě a s plnou svojí probouzející se silou jsem na něho začala řvát: ‚To je sice strašně hezký, ale kde mám v Evropě najít takového muže?! Tam je to pro ženu k nepřežití! Já musím být chlap, abych tam vůbec dojela, a první, co na mne padne, jsou požadavky a povinnosti…!‘ On všechny ty emoce hněvu, strachu a nenávisti, které jsem na něho z břicha vychrlila, vzal jako čaroděj a s úplně stejnou intenzivní silou – ale ze srdce – mi je vrátil se slovy: ‚Ale to je tvoje práce, ženo. Ty máš sílu stvořit muže. Ty ho přijmi a proměň. To je ta práce, kterou my potřebujeme, abyste vy ženy začaly v Evropě dělat: abyste se probudily, abyste praktikovaly, abyste přijaly muže.‘ A odešel.“ Tento úkol Monika naplňuje společně s partnerem, přírodovědcem, autorem knih a ekologickým aktivistou, v poutích a seminářích pro partnerské dvojice.

17.7.2015 | Rubrika: O MONICE

Červená vlna

21.5.2018 | Rubrika: O MONICE

rozhovor na rádiu Wave

Je skutečně jen na nás, jaký svět vytvoříme. K tomu ženská praxe je. Zjistit, že můžeme ovlivnit velké věci tím, že uděláme přesně to svoje "málo". 

Už nás to dělá hodně ... ale asi to ještě stále není dost. 

Tak co, chcete najít další způsob jak přežít ...anebo se přidáte ...k životu? 

15.11.2015 | Rubrika: O MONICE | Komentářů: 0

CESTY PROŽITKU

Tantra je duchovní praxe, která nás učí potěšení z vlastního potenciálu. Vede nás k vědomí pravdy, k blaženosti. K tomu, abychom přijali, žili a oslavovali dar jedinečnosti našeho života. V České republice už řadu let působí dva mezinárodně uznávaní učitelé tantry, šamanismu a umění být. Jejich práce vychází i směřuje ke stejné podstatě a přitom je každý úplně jiný. Když je člověk potká oba, jakoby se najednou cítil víc celý.

10.6.2015 | Rubrika: O MONICE

rozhovor v Show Jana Krause

... v roce 2011 jsem si "odskočila" ze své cesty za poznáním domorodých tradic zpátky domů a jednou večer, když jsem se se svým synem procházela v Beskydech, mi zazvonil telefon a já jsem dostala pozvání mluvit o tantře, dokumentu Tantra a duchovních učeních, která mají co dočinění se sexualitou. To jsem netušila, že ta největší "duchovní lahůdka" a obejvení mé vlastní praxe ... mě teprve čeká. 


10.6.2015 | Rubrika: O MONICE

rozhovor pro časopis Žena a život

Vždycky mě zajímalo jak tyhle vznešené nauky a prastaré duchovní praxe lze praktikovat v běžném současném životě a co dobrého to může člověku přinést. Strávila jsem proto dost času s různými domorodými kmeny a poznala jsem, že to, co jsem tady roky hledala v seminářích tantry, šamanismu, konstelací a studiem terapie, oni přirozeně žijí.

3.2.2014 | Rubrika: O MONICE

MONIKA MICHAELOVÁ

Stala jsem se matkou a život mě bez kompromisů postavil před můj životní sen. V roce 1999 přišel na svět můj syn, prožila jsem multiorgasmický porod a velké probuzení vědomí. Měla jsem v sobě znalost a umění o kterém jsem nic nevěděla a nikde v knihách jsem o něm nenašla ani zmínky. Musela jsem si počkat dlouhých 12 let než jsem začala chápat, jaký nádherný dar jsem s narozením svého syna dostala.

18.3.2014 | Rubrika: O MONICE | Komentářů: 2

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry