MOUDRÉ ŽENY V NÁS

Moje práce je hluboce ovlivněná setkáním s tradicemi přírodních kmenů Jižní Ameriky, kam jsem na čas odjela a vrátila se s poznáním, které přesahuje všechno, co jsem se mohla do té doby v Evropě naučit. Připadám si, že jsem se vrátila s kufrem plným pokladů. Krásný obraz, že? Setkání žen a moudrých žen v nás jsou vlastně takové víkendové výpravy pro osobní poklad. Dopravním prostředkem je dech, cílovou destinací je tělo. Meditací je dotek, pohyb a hlas. Místo síly máme každá tam, kam si sedneme. Je to náš vlastní zadek. A jaká je nejpraktikovanější duchovní praxe moudrých žen? Vaření a .... každodenní život.

25. -28. 5. ŽENA A ZEMĚ

Žena a země mají spolu sílu tvořit životní prostor. Žena bez vědomého spojení se zemí je jenom půlkou celku. Když se spojíme, muž pak vnímá a reaguje na potřeby životního prostoru. Stává se partnerem. Země nás povede nás po vnější i vnitřní krajině života a uvidíme, jaké dárky, moudrost a výzvy má pro naše životy připravené.

9.1.2016 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS

12. - 15. 10. ŽENA A TĚLO

Další setkání cyklu MOUDRÉ ŽENY V NÁS je tentokrát obohaceno přítomností kurandery a babičky kmene Uaí. Přijala Moničino pozvání a přijede v říjnu do České republiky. Nabízíme vám účast ve tvoření mostu mezi kulturním a duchovním dědictvím domorodých lidí kmene KOGI s naší současnou kulturou, ve které začínáme vnímat naše vlastní kořeny, spojení s moudrostí Země a životními zákonitostmi.

2.9.2017 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS | Komentářů: 0

2017 - 2018 PÁTÝ ROČNÍK MOUDRÉ ŽENY V NÁS

Pátý ročník školy přírodní moudrosti bude spojený s místy na kterých žijeme, pracujeme a zemí. Vybíráme je tak, aby podpořila schopnost vnímat sebe ve společnosti v kontextu životního prostředí a sil země, které na nás působí nepřetržitě všude, kde zrovna jsme.

9.12.2016 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS

23. - 26. 11. KULTIVACE ŽIVOTNÍ SÍLY A PRÁCE S NÍ

Téma listopadového setkání je kultivace životní síly a práce s ní. Je to jeden ze základních klíčů pro pochopení a hlavně prožití potenciálu tvořit a proměňovat náš svět. Domorodí lidé Kogi mají zcela odlišné vnímání světa ... a přitom je nám v základech velmi blízké. Mají totiž živou linii, která předává učení matky země a sil života tak, jak je znali naši předkové. V současné době nám pomáhají zacelovat naše vlastní kořeny a jejich prosba je, abychom se dokázali sami postarat o sebe, o svou zemi a o život dalších generací.


28.9.2017 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS | Komentářů: 0

22. - 25. 6. ŽENSKÉ A MUŽSKÉ PŘECHODOVÉ RITUÁLY

V tomto setkání, provázeném českými ženami tří generací bude prostor uvědomit si sílu ženství, znovuzískat ztracené sebevědomí a posílit svou moudrost.

Kdy se cítíme ve své síle?

Když víme, kdo jsme. Když nechceme být nikým jiným, než tím, kým jsme. Když s láskou poznáváme a přijímáme samy sebe. Když s vděčností přijímáme svůj život takový, jaký byl a takový, jaký je. Jedna věc je cítit vlnu životní síly, druhá je dovolit si ji prožívat bez vnějších vlivů a třetí je poznat a prozkoumat její celý potenciál. Tvoření, propojení s přírodou, duchovní rozměr sexuality a prozkoumávání vlastního potenciálu ženství jsou výzvy, se kterými vás zveme do tohoto kruhu.

26.4.2017 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS

15.-23. září 2017 POUŤ DO JIŽNÍ FRANCIE

Moje pozvání je podívat se na vztah k sobě, k zemi a ke svému místu v životě. Bude mi potěšením provázet vás na místa, která jsou známá jen místním lidem a otevřít vstup do stavů bytí, ve kterých nacházíme svá poznání, svoje poklady.

10.12.2016 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS

Rozhovor se ženou z MOUDRÝCH ŽEN V NÁS

Pravdou je, že muži nejsou “součástí” ženského kruhu. Peter přichází s  pozváním pro muže, aby se s ním potkali a podívali se na to, co vlastně v dnešní době muži potřebují pro to, aby byli ve své síle. Co potřebují pro svoji práci a jak chápat svoji roli v rodině nebo ve vztahu. 

17.8.2014 | Rubrika: MOUDRÉ ŽENY V NÁS

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry