PTAČÍ MOUDROST

26. – 28. září, Tuněchodský mlýn

 

Je to další víkend splétání práce Petera Taylora a Moniky Michaelové, věnovaný otázkám lidství, naší síly aktivně tvořit životní prostředí a nalezení moudrosti a respektu přírodních zákonů.

Peter vychází z indické jógínské linie svého učitele Babaji a rozvíjí druidskou linii. Vedle toho zasvětil svůj život ochraně přírody. Zasadil se o zamezení ukládání jaderného odpadu na dno oceánů, je autorem knih Beyond conservation a Rewilding, které se staly základem pro spolupráci širokého spektra lidí.

Monika studovala tradici tantry a učila se přírodní moudrost kultivace životní síly u kmene Kogi v severní Kolumbii. Její pracovní historie zahrnuje průkopnické projekty jako je Sociální marketing v ČR, meditační happeningy v Botanické zahradě Praha a dlouholetou facilitaci ženských kruhů.

Přírodní učení, která budeme praktikovat a sdílet jsou v podstatě krokem k novému způsobu života. Je to práce šamanů. Slovo šaman/ka je převzaté z jiných kultur a patří přírodní ženě nebo přírodnímu muži, vládnoucím silou života. Tihle lidé naší doby a kontinentu nevypadají jako ti, kteří k nám jezdí z Jižní Ameriky a Sibiře. Nosíme oblečení, bydlíme v  domech a jíme jídlo. Máme různou práci jako všichni ostatní. Jsme sami anebo ve vztahu. V čem je teda ten rozdíl? Jsme svobodní a rozhodujeme se o tom, jak využijeme svou životní sílu. Není to o tom, kolik rituálů uděláme. Je to právě o tom, jak žijeme.

Je to cesta tvoření a oddělování nefunkčního od zdravého, kde nikam nespěcháme, ale prožíváme plně každý okamžik, ve kterém chápeme, co je naše práce, co je moudré následovat. Co nás živí a udržuje nás šťastné. Cítíme a prožíváme ty vlny života a rozšiřujeme se spolu s tím, jak v nás rostou. Nesnažíme se dosáhnout exploze, ale rozšíření ve všem, co děláme. Pro sebe, pro život v dnešní době.  


Přirozenost a moudrost. Toho dosáhneme pohybem, dechem a bytím v přírodě. To uvolní proudění inspirace a energie. Budeme sdílet, hrát a objevovat. Vařit a tvořit medicínské metličky z peří, do kterých vpleteme moudrost ptáků.

 

Pro přihlášení prosím napište na monika.michaelova@gmail.com

Náklady na pobyt v Tuněchodském mlýně jsou snížené pro setkání, která podporují divokou přírodu a přirozenost lidí, protože majitelé mlýna se rozhodli tuhle práci podpořit.  

Ubytování ve vlastním spacáku na matraci anebo ve vlastním stanu: 150 Kč na noc (normální cena je 250 Kč)

Ubytování v postýlce s místním povlečením a ručníkem: 250 Kč na noc (původní cena 430 Kč)

Cena za základní suroviny ke společnému vaření a příspěvek na provoz kuchyně (dřevo, voda, elektrika) 500 Kč na osobu za víkend.

Příspěvek na organizaci a materiál na výrobu metliček z peří ptáků je 1200 Kč a poprosím vás o jeho zaslání na účet 1273978033/0800 při přihlášení.

Výše příspěvku a šamanské dárky za provázení rituálem a šamanskou ceremonií je otázkou vaší vůle a možností.

 

Ptačí víkend bude v češtině a v angličtině. Muži, ženy a celé rodiny jsou zváni. Společně budeme vařit a jíst. Pokud chcete přijet sami, s rodinou a  s přáteli, napište mi prosím na adresu: monika.michaelova@gmail.com

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry