... cítím vděčnost, když se spolu vydáváme pro další střípky moudrosti divokých žen v nás, ženách, co jsme se narodily v Čechách, na Moravě a na Slovensku.  Neřídíme se žádnou tradicí, převzatým rituálním postupem nebo knihou. Pokaždé, když se sejdeme na jednom ze silových míst, je to pro mě veliká úleva, že se to skutečně děje. Sejdeme se. Největší kus práce je hotový. Ve svolávání žen do medicínského kruhu jsem vlastně prostřednicí.

Děkuji vám za trpělivost a to, že moje pozvánky přijímáte, i když se energeticky proměňují jako had, který se svléká ze staré kůže. V těch mých hadích pozvánkách chytám fragmenty volání Země a jednoduše je dávám do slov a posílám je vám. Je krásné a zároveň neskutečně nové pustit se do plynutí a věrně se držet toho, jak si nás sbírá a přizpůsobuje si místa i časy konání podle aktuální potřeby. 

Někdy se věci dějí aniž bychom se sešly na jednom místě.  Jako poslední květnový víkend. V pátek před odjezdem na Berounku jsem dostala horečky a ponořila jsem se do hlubokých stagnujících vod v sobě. Dneska už vyplouvám na hladinu s nalezenou kvalitou sebe

... a sdílím s vámi nabídku od úžasného páru šamanů, kteří v Domu Slunce bydlí ... abychom se přijely uvolnit do plynutí s řekou Berounkou v novém termínu.

PRO PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU POZVÁNEK A SDÍLENÍ Z CEST PROSÍM PIŠTE: MONIKA.MICHAELOVA@GMAIL.COM

 

Vize, že mám svolat kruhy žen k českým řekám a propojit se s nimi do uvolňování přirozeného plynutí ... vod života, ke mně přišla už vloni na podzim. Je to práce, která se rodí ze Země a ze mě, rozpouští navyklé koncepty mysli a uvolňuje proud života z toho, co jsme naučené k tomu, co je živé teď.  Navracení řeky jejímu přirozenému plynutí je proces, který oživuje celé životní prostředí a vrací mu barvy. Řeka není jenom voda. Je to živá entita, která působí jako médium pro cítění v krajině i v těle. každá řeka má svůj příběh, svoji jedinečnou kvalitu, tak jako my. Řeky dokáží být náladové a přítomné v našich snech, myšlenkách a pocitech i když "s nimi" zrovna nesedíme v meditaci. 

Čeká nás hluboce vyživující práce. Věřím, že pak obohatí ve výsledku cokoli, co děláme. Pokud vás téma ŽENY A ŘEKY zaujalo, jste jedna z mnoha žen, které živost cítí a mají kapacitu milovat. V kruhu uctíme a oživíme vědomé spojení s vnitřní moudrostí probouzejí vizi, spontánní divokost a svobodu.

 

Ochutnávka práce s povídáním o životě u domorodých lidí kmene KOGI (Kolumbie) a prostorem pro otázky a odpovědi bude v čajovně Šamanka

ve středu 1. července 2015 od 18.00 do cca 21.00 hod

čajovna Šamanka, Hálkova 8, Praha 2

 

- co je to životní/sexuální síla

- jak v těle pracuje, jak se projevuje její nedostatek v těle, pocitech, v životě

- proč se věnovat její kultivaci

- jak působí na životní sílu závislosti, parazitování na lidech, vzorce oběti atd.

- proč a jak kultivují sexuální energii domorodci kmene Kogi

- proč je důležité být v harmonii s přírodou a být ve své síle

- co je devět stupňů sexuálního vědomí a k čemu je dobré to vědět

- jaká je spiritualita domorodých lidí a jak to souvisí se sexualitou

- co je to medicínský kruh, v čem spočívá, jak funguje práce v něm


 

Další setkání pak svolávám pro ženy, matky, milenky, dcery a přítelkyně

MILENKA A MATKA

3. – 6. července

 

Budeme pracovat s uvolněním síly z konceptuálního pojetí ženy milenky a ženy matku v jednu bytost, která má více darů současně. Stává se královnou. Bude to třídenní setkání v ženském kruhu, v krásném prostředí Slunečních lázní na břehu Berounky. 


.. a jedna pozvánka na seminář a medicínský kruh v Praze

SEXUÁLNÍ VĚDOMÍ A KULTIVACE TVOŘIVÉ SÍLY

Sobota 11. července 2015,

13.00 – cca 19.00 hod 

Jednodenní setkání je prostorem pro sdílení aktuálního dění pohledem domorodých tradic, práci medicínského kruhu, jednoduché dechové meditace, kultivaci životní síly, tantrajogu, taneční a hlasové ladění. centrum LOTUS, Dlouhá 1, Praha 1.


Posílám vlnky z českých vodních toků a ploch, pramínků, dešťových kapek .... a slziček, které tady padají na Zem

 

Těším se na zprávy od vás

Monika Michaelová

INDIGENOUS NATURE . ŠKOLA PŘÍRODNÍ MOUDROSTI

 

„Chceš-li jít rychle, vydej se svou cestou. Chceš-li dojít daleko, pojďme spolu“ stará africká moudrost

Na další rok zůstáváme v Čechách a zveme vás ke společným cestám objevení a prohloubení přirozenosti, talentu a aktivního tvoření. Přinášíme pozvánku k individuálnímu provázení, k práci ve skupinách žen a mužů a k hlubšího poznání tvořivého potenciálu. Posouváme se od čistě spirituální praxe a poznávání sám sebe nebo sama sebe k  naplňování našich životních úkolů. To, jak tvoříme svůj život, vztahy, rodinu, společenství a společnost, ve které žijeme. Čas strávený v přírodě je nejen lékem ale v současné době velkou inspirací a učením o přirozených cyklech v nás. 

Těším se na setkání a společné putování po vnitřní i vnější krajině života.

Monika Michaelová

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry