MOUDRÉ ŽENY V NÁS

 ... dělej co je ti libo a neubližuj

„Nejsme tady na to zvyklí“

To občas slýchávám v hotelích i v meditačních centrech, kde se majitelé živí poplatky za ubytování a pronájmem. Jezdím totiž na různá místa, která mě volají.

„Už žádné hotely, Moniko“

Řekla mi Irma po cestě domů z Tuněchod. Platíte moc peněz za pronájem a ubytování a přitom medicínský kruh je velký dar pro každé místo, kam se ženami přijedeš. To, že platíš majitelům za práci, kterou pro místo děláš, vlastně přicházíš o energii a pak je tvoje práce v nerovnováze. Najdi si svoje místo, kam za tebou budou moct lidi přijet a kde budeš moct zasadit semínko medicíny, kterou v sobě neseš. To je teď tvoje práce. Najdi svůj kousek země.

„Jak najít svůj kousek země?“ 

Ptám se Země. A do té doby ... tuším, že ruším všechna setkání, která by mohla být krásná, léčivá, ale v nerovnováze. Jeto další cenná rada, kterou mi mohla Irma dát. Vidí věci přirozenýma očima.

„Nic neruš Moni“

říká mi kamarádka. Do téhle chvíle jsi jezdila za hlasem země. Teď je to jiné. Lidi už o tobě vědí a práce medicínského kruhu je něco jako oprava poškozené střechy. Jenom není vidět. Je cítit.

„Buď tam, kde jsi zvaná, chtěná a vítaná jako žena země.“

Zní ve mně. A tak přišlo první pozvání od lidí z chalupy pod vrcholem hory Prašivá v Moravskoslezských Beskydech.

... a tak vás zvu k pokračování cesty do hor.

V Beskydech od 23. - 26. listopadu 2017

 Svoje přání pro zemi doručíme

včas

jako momentum

jako okamžik co se uděje

když se spojí lidská srdce a světy se setkají.

Téma listopadového setkání je kultivace životní síly a práce s ní. Je to jeden ze základních klíčů pro pochopení a hlavně prožití potenciálu tvořit a proměňovat náš svět. Domorodí lidé Kogi mají zcela odlišné vnímání světa ... a přitom je nám v základech velmi blízké. Mají totiž živou linii, která předává učení matky země a sil života tak, jak je znali naši předkové. V současné době nám pomáhají zacelovat naše vlastní kořeny a jejich prosba je, abychom se dokázali sami postarat o sebe, o svou zemi a o život dalších generací.

 

Tahle pozvánka není pro každého. Je to vlastně přetlumočená zpráva s praktickými informacemi pro vás, kdo cítíte přitažlivost skutečně přijet a stát se součástí tvoření mostu mezi civilizovanou a divokou částí srdce v nás i na Zemi.  Není to prožitkový seminář, ale spíš čas, ve kterém společně prožíváme svoji vnitřní individuální cestu s přírodou. Provázet vás bude tým zkušených průvodců vnitřní i tou vnější divokou krajinou.

Předpokladem pro tuhle cestu je, aby člověk, který se na ni vydá, dokázal převzít odpovědnost za sebe a uvědomil si, že cokoli prožívá, je reflexí jeho vlastního nastavení a schopnosti tvořit realitu.  A to je přísné prostředí. Přísné je v tom, že jakmile uděláš krok mimo rovnováhu nebo něco tlačíš na sílu, příroda ti dá lekci. Tvoříme psychické pole, ve kterém každý vidí každého, když vidí.

Bytí tady je pozvánka k probuzení se vidět, cítit, slyšet a vnímat přírodu a život v jeho pravdivé podobě. Než se to stane, uvidíme spoustu věcí, které se nám nelíbí.

Jste na to připraveni?

Pak přijměte naše pozvání strávit čas poznáním a prožitím základní životní praxe. V naší škole přírodní moudrosti vás seznámíme s učením kmene Kogi, které dává smysl i v naší společnosti. Program bude nastaven podle potřeb skupiny a rámcově nabízí:

 

kultivace životní síly v praxi

seznámení s možnostmi zapojení se do programů kulturní výměny

dechová meditace, bioenergetická cvičení pro rozproudění energie a uvolnění těla

medicínský kruh

prostor pro výměnu „Dar za Dar“

vyprávění příběhů, otázky a odpovědi ve slovech i v tichu

 

... a všechno, co se z ticha a klidu narodí.

 

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Přihlášky a dotazy prosím posílejte na kontakt:

nadacnifond@mosty-puentes.cz 

Výše Vašeho finančního příspěvku je individuální… 

záleží na Vašich možnostech, na tom, jak vnímáte hodnotu vzájemného propojení a darů, kterými se obohacujeme, aby byly v rovnováze.

Stanovení si výše příspěvku je součástí společného tvoření.

 

Minimální částka na pokrytí výdajů s přípravou, organizací setkání, příspěvek za provázení včetně  pomůcek pro program je 3400 Kč. Jídlo budeme vařit společně anebo si zajdeme do horské chaty. Ubytování je ve vlastním spacáku na matracích v domě za příspěvek v dobrovolné výši. Případně si můžete rezervovat přespání v nedaleké horské chatě. 

  

Registrace je spojená se zasláním:

-       vašeho jména

-       popisu impulsu a osobní motivace přijet

-       telefonního kontakt

-       informace zda jedete sama nebo s někým (jméno, kontakt)

-       informace o tom, jak se budete dopravovat

-       zaplacením nevratné zálohy ve výši 1000,-Kč

 

Zasláním této částky na účet nadačního fondu č. 9741650001/5500 spolu s Vaším jménem závazně potvrzujete svůj zájem o společnou práci, je potvrzením Vaší účasti a rezervací místa pro Vás na společném setkání.

 

V případě, že ze závažných důvodů nebudete moci jet, je záloha vratná pouze v případě obsazení vašeho místa a po odečtení poplatku za organizaci ve výši 1800 Kč a nákladů, které vznikají v souvislosti se závaznou rezervací ubytování a stravy.

 

Organizační informace:

Ve čtvrtek je možné přijet mezi 17 a 19 hodinou. 

V neděli budeme končit svačinkou kolem 13 hodiny. Počítejte ale s odjezdem cca kolem 15 hodiny anebo malinko později. Po víkendové práci je dobré nechat si pár hodin na rozloučení se s místem a lidmi. Podrobné organizační informace ještě zašleme nejpozději týden před setkáním.

 

Těšíme se na společnou práci s řekou života v nás a vážíme si vašeho odhodlání prohloubit své ženské vědomí a aktivně spolutvořit životní prostředí na Zemi. 

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry