Medicínský kruh s možností prohloubit své spojení s vědomím Země. 

 

17. – 20. května 2018

Zelená hora v Rychlebských horách

místo bude upřesněno pro účastníky medicínského kruhu

Žena a země mají spolu sílu tvořit životní prostor. Žena bez vědomého spojení se zemí je jenom půlkou celku. Muž pak vnímá a reaguje na potřeby životního prostoru. Stává se partnerem. Země nás povede nás po vnější i vnitřní krajině života a uvidíme, jaké dárky, moudrost a výzvy má pro naše životy připravené.

Medicínský kruh je otevřený pro vaše muže i děti, které jsou úžasným dárkem pro tuto práci se Zemí. Jejich autenticita je tím nejlepším prožitkem, který nám mnohokrát ukazuje to, čeho je potřeba si všimnout.  Muži, přijeďte. Vaše přítomnost  je pro naši ženskou práci velkou podporou a otevřením cesty ke společnému tvoření. Umístění práce do rodinného hospodářství nabízí nebo spíš přímo vybízí k tomu, abychom přestali rozdělovat rodinu a naopak se spojili k tomu, co je tradiční.

Vědomá sexualita a vztah ženy se zemí jsou dvě klíčová témata celého cyklu Moudré ženy v nás a dovolím si podotknout i dva klíče života ženy v rovnováze. Čeká nás kultivace životní síly, prožitek rozšířeného sexuálního vědomí, dechové praxe a práce v medicínském kruhu přímo na silových místech, na zahradě, v jurtě, v kuchyni.... v ženském a mužském kruhu, ve společných setkáních.

Tahle pozvánka není pro každého. Je to zpráva pro vás, kdo cítíte přitažlivost a máte na to skutečně přijet a stát se součástí tvoření mostu mezi civilizovanou a divokou částí srdce.  Není to prožitkový seminář, ale spíš čas, ve kterém společně prožíváme svoji vnitřní individuální cestu. Předpokladem je, aby člověk, který se na ni vydá, dokázal převzít odpovědnost za sebe a uvědomil si, že cokoli prožívá, je reflexí jeho vlastního nastavení a schopnosti tvořit realitu.  A to je přísné prostředí. Přísné je v tom, že jakmile uděláš krok mimo rovnováhu nebo něco tlačíš na sílu, příroda ti dá lekci. Tvoříme psychické pole, ve kterém každý vidí každého, když vidí. Bytí tady je pozvánka k probuzení se vidět, cítit, slyšet a vnímat přírodu a život v jeho pravdivé podobě. Než se to stane, uvidíme spoustu věcí, které se nám nelíbí. Jste na to připraveni?

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

 

Přihlášky a dotazy prosím posílejte na kontakt:  nadacnifond@mosty-puentes.cz

 Registrace je spojená se zasláním:

-       vašeho jména a informace odkud jste pozvánku dostal/a

-       popisu impulsu, snu nebo osobní motivace přijet

-       telefonního kontaktu

-       informace zda jedete sám/a nebo s někým (jméno, kontakt)

-       odpovězením otázek, které vám pošleme

-       poukázáním daru 

Forma a výše vašeho příspěvku za provázení včetně pomůcek pro program je individuální, záleží na Vašich možnostech, na tom, jak vnímáme hodnotu vzájemného propojení a darů, kterými se obohacujeme, aby byly v rovnováze. My vnímáme základní hodnotu naší práce, vyjádřenou penězi. PROSÍM NAPIŠTE NÁM SVŮJ NÁVRH VÝŠE DARU. Stanovení výše příspěvku je součástí společné práce. Pro předání finančních a/nebo věcných darů bude vytvořen prostor v medicínském kruhu.

 

Program bude nastaven podle potřeb skupinky a rámcově nabízí:

učení práce se silami a sněním

setkání se tkaním

dechová meditace, bioenergetická cvičení pro rozproudění energie a uvolnění těla

medicínský kruh

prostor pro výměnu „Dar za Dar“

vyprávění příběhů, otázky a odpovědi ve slovech i v tichu

... a všechno, co se z ticha a klidu narodí.

 

 

Ubytování je zajištěno v podhorském domku a na zahradě ve stanech či v remízku v hamace. Stany, spacáky i hamaky si prosím přivezte vlastní. Za využití prostor, spotřebované energie a ubytování neplatíme standardním způsobem jako v hotelu. Budeme v soukromí a tak tě žádáme o příspěvek pro dům a rodinu, která pro nás místo nachystala.

Pokud budete potřebovat jiné ubytování, je možné se podívat po okolí a dojíždět na společnou práci kruhu.

 

 

Stravování si budeme zajišťovat sami v kuchyni. Individuální příspěvek na suroviny k vaření stanovuji na 950 Kč na celý pobyt za dospělou osobu. Domácí dobroty na společný stůl nebo suroviny z domácích zásob jsou vítané.

 

Doprava – v  týdnu před setkáním se vzájemně propojíme a domluvíte se na spolujízdě.

Popis cesty vám pošleme po potvrzení vaší účasti v medicínském kruhu.

 

Ve čtvrtek začneme práci v 19 hodin večer společným naladěním na místo a sebe navzájem.

V neděli budeme končit obědem kolem 13 hodiny. Počítejte ale s odjezdem cca kolem 15 hodiny anebo malinko později. Po víkendové práci je dobré nechat si pár hodin na rozloučení se s místem a lidmi. Podrobné organizační informace ještě zašleme nejpozději týden před setkáním.

 

Těšíme se na společnou práci se silami života v nás a vážíme si vašeho odhodlání prohloubit své vědomí a aktivně spolutvořit životní prostředí na Zemi.

 

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry