Další setkání cyklu MOUDRÉ ŽENY V NÁS je tentokrát obohaceno přítomností kurandery a babičky kmene Uaí. Přijala Moničino pozvání a přijede v říjnu do České republiky. Nabízíme vám účast ve tvoření mostu mezi kulturním a duchovním dědictvím domorodých lidí kmene KOGI s naší současnou kulturou, ve které začínáme vnímat naše vlastní kořeny, spojení s moudrostí Země a životními zákonitostmi.

 

Hlubší možnost poznat  práci Moniky Michaelové a její zkušenost u domorodého kmene KOGI (Jaguáří lidé)

 

ŽENA A TĚLO 

12. -15. října 2016 

Tuněchodský mlýn

Kladruby – Tuněchody, okres Tachov, Plzeňský kraj

host

IRMA MARIA SEGURA ORTEGON

domorodá babička kmene Uaí a kurandera

Irma žila 20 let v horách Sierra Nevada spolu s Kogi a posléze se s rodinou usadili v místě, kde se vlévá řeka Buritaca do moře.

 

Program bude nastaven podle potřeb skupiny a rámcově nabízí:

kultivace životní síly v praxi

seznámení s možnostmi zapojení se do programů kulturní výměny

prostor pro výměnu „Dar za Dar“

dechová meditace, bioenergetická cvičení pro rozproudění energie a uvolnění těla

medicínský kruh

vyprávění příběhů, otázky a odpovědi ve slovech i v tichu

 

... a všechno, co se z ticha a klidu narodí.

 

Několikadenní setkání je vlastně inspirací, „jak na to“ v každodenním životě. Předávám jednoduchou, ženskou praxi, která umožňuje vnímat tělo a rozumět jeho touhám, výzvám i darům, které má.

Tělo je domácí území našeho života a jsme jediné, kdo má právo, povinnost  a prostor ho znát, vyživovat, udržovat a užívat. Vědomí těla, to jak se cítíme a přijímáme, definuje náš postoj k životu a formuje naše chování. Tělo je naše vnitřní životní teritorium. Budeme dávat do rovnováhy spojení a souvislost vztahu k tělu a k Zemi, k místu kde žijeme. Bude to jemná a vyživující práce s tím, co máme rády i s tím, co můžeme začít milovat.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

 

Přihlášky a dotazy prosím posílejte na kontakt:

Jana Krausová, nadacnifond@mosty-puentes.cz, telefon: 605228444

 

Výše Vašeho finančního příspěvku je individuální… 

záleží na Vašich možnostech, na tom, jak vnímáte hodnotu vzájemného propojení a darů, kterými se obohacujeme, aby byly v rovnováze. Stanovení si výše příspěvku je součástí společného tvoření.

Minimální částka na pokrytí výdajů s přípravou, organizací setkání, příspěvek za provázení včetně  pomůcek pro program je 3400 Kč.

 

Ubytování je zajištěno v historickém Tuněchodském mlýně, které nabízí spaní v pokojích po dvou až třech lidech se společným sociálním zařízením. Cena za nocleh je 400 Kč/noc, tj. 1200,-Kč/setkání a zahrnuje ložní prádlo a ručníky.

 

Stravování je zajištěno a nabízí vydatnou vegetariánskou plnou penzi.

Cena za plnou penzi na víkend je 250 Kč/den, tj. 750Kč/víkend.

Náklady na ubytování a stravování jsou 2.150,-Kč/setkání.

 

Doprava je nejvhodnější autem, nejpozději týden před setkáním Vás vzájemně propojíme a domluvíte se na spolujízdě. Veřejná doprava až na místo ve čtvrtek jezdí ze Stříbra u Plzně, kam se lze dostat z Prahy pohodlně vlakem či autobusem. Parkování je zajištěno přímo před mlýnem.

Těšíme se na společnou práci s řekou života v nás a vážíme si vašeho odhodlání prohloubit své ženské vědomí a aktivně spolutvořit životní prostředí na Zemi.

 

MONIKA MICHAELOVÁ  a IRMA MARIA SEGURA ORTEGON

 

facebook Moudré ŽENY V NÁS nebo skupina KOGI ČECHO                       

WWW.MOSTY-PUENTES.CZ

 

 

INDIGENOUS NATURE . ŠKOLA PŘÍRODNÍ MOUDROSTI

 

„Chceš-li jít rychle, vydej se svou cestou. Chceš-li dojít daleko, pojďme spolu“ stará africká moudrost

Na další rok zůstáváme v Čechách a zveme vás ke společným cestám objevení a prohloubení přirozenosti, talentu a aktivního tvoření. Přinášíme pozvánku k individuálnímu provázení, k práci ve skupinách žen a mužů a k hlubšího poznání tvořivého potenciálu. Posouváme se od čistě spirituální praxe a poznávání sám sebe nebo sama sebe k  naplňování našich životních úkolů. To, jak tvoříme svůj život, vztahy, rodinu, společenství a společnost, ve které žijeme. Čas strávený v přírodě je nejen lékem ale v současné době velkou inspirací a učením o přirozených cyklech v nás. 

Těším se na setkání a společné putování po vnitřní i vnější krajině života.

Monika Michaelová

Indigenous Nature
ženské kruhy, poutě, semináře pro páry